Pokazy ratownictwa lodowego dla uczniów szczecińskich szkół

19 stycznia 2017 roku Ratownicy Szczecińskiego WOPR przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego. Obserwatorami wydarzenia było około 150 uczniów z różnych szkół miasta Szczecina oraz liczna grupa dziennikarzy. Obserwatorzy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób należy zachować się gdy pod naszymi stopami załamię się lód.

Jak ważne jest posiadać odpowiednie wyposażenie – kolce lodowe, rzutkę/linę oraz o ile trudniej wydostać się z przerębla nie posiadając tego niezwykle ważnego ekwipunku. Dodatkowo odwiedzający mieli okazję zobaczyć akcję z użyciem specjalistycznych sani lodowych oraz podręcznego sprzętu ratunkowego jakim jest lina/rzutka, gałąź/pas ratowniczy, kolce. Pokaz zakończony został prezentacją możliwości poduszkowca R 220 po j. Rusałka, który pozwolił w szybki i bezpieczny sposób sprawdzić grubość pokrywy lodu na całej jego powierzchni.
Ratownicy WOPR przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne (rzeki, jeziora, stawy, kanały), wskazując sztuczne lodowiska jako jedyne, w pełni bezpieczne miejsca do korzystania z lodu.

Zdjęcia autorstwa

Marta Lewandowska
M&M Photography