Specjalistyczne szkolenie stażysty i operatora skutera ratowniczego

WOPR Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na specjalistyczne szkolenie stażysty i operatora skutera ratowniczego. Jest to trzydniowe szkolenie dla ratowników w zakresie ratownictwa wodnego z wykorzystaniem skutera ratowniczego w stopniu potrzebnym do udzielenia pomocy na akwenach morskich i śródlądowych. Szkolenie obejmuje zakres wiedzy na stopnie stażysty i operatora skutera ratowniczego w oparciu o akredytowany program szkoleniowy Zarządu Głównego WOPR. Absolwenci po ukończeniu szkolenia mogą wystąpić o certyfikat stażysty i operatora skutera ratowniczego WOPR!

Celem szkolenia jest przygotowanie ratowników do wykonywania działań ratowniczych przy użyciu skutera z platformą. Szkolenie obejmuje nauczanie i doskonalenie technik ratowniczych nie objętych programami innych szkoleń ratowniczych czy motorowodnych.

Termin: od 06.05 (piątek) godz. 15:00 do 08.05 (niedziela), godzina zakończenia uzależniona od warunków pogodowych.

Wyposażenie indywidualne: dres, obuwie z twardą podeszwą do pracy w wodzie, pianka, kask, kamizelka asekuracyjna, buty neoprenowe, okulary przeciwsłoneczne, rękawice neoprenowe lub techniczne oraz gwizdek ratowniczy. Zimowa czapka i komin (okrycie szyi) mogą być przydatne.

Lokalizacja: Plaża w Dźwirzynie / Przystań Jachtowa w Dźwirzynie ul. Jachtowa

Koszt szkolenia: 830,00 zł.

Organizator zapewnia: Wyżywienie (śniadanie, obiadokolacja), materiały edukacyjne.

Istnieje możliwość rezygnacji z wyżywienia – koszt obniża się o 160 zł. Organizator nie zapewnia noclegów.

 Zgłoszenia:

Formularz_szkolenie skuterowe 2022

Liczba miejsc ograniczona do 30 osób!

 

Załączniki:

REGULAMIN szkolenia skuterowego 2022

Harmonogram szkolenia skuterowego 2022

 

Wpłaty za udział w szkoleniu dokonywane są przez uczestników kursu na konto WOPR WZ nr: 65 1240 1864 1111 0010 1700 8856 przed rozpoczęciem szkoleniem.

Na miejscu nie ma możliwości dokonywania opłat za egzamin i szkolenie.

 

Uczestnik zobowiązany jest posiadać ubiór dostosowany do warunków pogodowych, umożliwiający wypłynięcie łodzią bezkabinową/skuterem na pełne morze oraz przebywanie w takich warunkach przez 3-4h.