Rusza kampania „Trzeźwość nad wodą”

Rozpoczynający się sezon wakacyjny jest doskonałą okazją do informowania mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego oraz turystów je odwiedzających o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ze szczególnym wyeksponowaniem profilaktyki zdarzeń niebezpiecznych po spożyciu alkoholu i substancji psychoaktywnych.

W dniu 22 czerwca 2017 roku wraz z Wydziałem Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego zainaugurowaliśmy projekt „Trzeźwość nad wodą” w ramach Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom „Z alkoholem przegrasz”.

dav

Działania w ramach projektu obejmą akcje edukacyjne oraz profilaktyczne, których celem będzie zniwelowanie szkód wynikających ze spożycia alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Promowane będą zachowania trzeźwego spędzania czasu nad wodą, jak również ogólnie pojętego bezpieczeństwa wakacyjnego wypoczynku na plażach i kąpieliskach. W tym celu w ramach projektu stworzony został Dekalog plażowicza zawierający najważniejsze aspekty bezpiecznego plażowania. Zawarte punkty dotyczą ochrony przed słońcem, oceny bezpieczeństwa swojego oraz współplażowiczów, dbałości o środowisko, respektu do wody oraz wspomnianego wpływu alkoholu, narkotyków i dopalaczy na nasz organizm.

Planowane akcje odbędą się na plażach w Międzyzdrojach, Mielnie, Jarosławcu, Dźwirzynie oraz Szczecinku. Pierwsza z nich będzie miała miejsce już w ten weekend 8 i 9 lipca na plaży zachodniej w Międzyzdrojach.