Profilaktyka WOPR WZ przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego po raz kolejny wystartowało z działaniami profilaktycznymi. Nie mogłoby się to wydarzyć, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Tym razem działania edukacyjne projektu Be Safe Box prowadzone przez zespół edukatorów wzmocnione są także o działania naukowe prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim. W miniony weekend, tj. 3-4 lipca 2021 r., zespół edukatorów WOPR WZ Be Safe Box uczył, badał i pokazywał zachowania wspierające dla społeczeństwa na stanowisku zlokalizowanym w Międzyzdrojach. Każdy chętny odwiedzający Be Safe Box może skorzystać z przygotowanych atrakcji:

   1. nauczyć się pierwszej pomocy – resuscytacja (RKO), obsługa defibrylatora AED,
   2. zbadać swoją efektywność RKO,
   3. zbadać siłę,
   4. poznać trendy zdrowotne,
   5. przeanalizować skład swojego ciała
   6. Dla dzieci także zabawy na „bezpiecznym kąpielisku”.

Działania zespołu Be Safe Box są cykliczne i będą odbywać się w następujących miejscach i terminach:

   1. 9 -11.07. 2021r. Szczecin, Stepnica;
   2. 16 -18.07. 2021r.  Czaplinek;
   3. 23 -29.07. 2021r. Międzyzdroje.

Kolejne terminy i dokładne lokalizacje już wkrótce na FB Zachodniopomorskie WOPR i Instagramie wopr_wz.

Dodatkowo w niedzielę w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych Województwa Zachodniopomorskiego 2021” ratownicy WOPR WZ pracowali nad filmami informacyjnymi o tematyce bezpieczeństwa i ratownictwa wodnego. W produkcję zaangażowali się ratownicy oraz przyjaciele ratowników, którzy niespodziewanie dostali angaż aktorski.

Powstałe produkcje będziemy mieli przyjemność zaprezentować już wkrótce.

Jednocześnie przypominamy!

Bezpieczne wakacje to Nasze wspólne świadome wybory! Ratownicy zawsze „pójdą” do akcji, jednak jej powodzenie zależy od każdego z nas. Myślmy bezpiecznie!