A może nad morze… z Pomorzem Zachodnim?

           Pomorze Zachodnie jest regionem idealnie wpisującym się z planowanie całorocznych wycieczek. Od kilkunastu już tygodni mieszkańcy oraz turyści mają okazję poznawać walory województwa zachodniopomorskiego z siodełka swoich rowerów. Wszystko to za sprawą aplikacji mobilnej „Pomorze Zachodnie”, która kryje w sobie wiele przydatnych funkcji. Od początku istnienia aplikacja została zainstalowana na ponad 16 tysiącach urządzeń, a liczba ta z pewnością nie jest ostateczna.

            W aplikacji odnaleźć możemy aktualne trasy rowerowe Pomorza Zachodniego, takie jak trasa Pojezierzy Zachodnich, Blue Velo, Velo Baltica, Stary Kolejowy Szlak, a także trasę Wokół Zalewu Szczecińskiego. Ta ostatnia była impulsem do powstania aplikacji. Prawie 300-kilometrowa transgraniczna pętla, była bardzo interesująco opisana i sfotografowana do aplikacji. Następnie projekt otrzymał nowe miejsca i funkcje. Teraz znajduje się w nim ponad 1400 km tras. Obok głównych velostrad Pomorza Zachodniego regionalna apka zaprasza również na inne szlaki, proponuje krótsze wycieczki, np. wokół wyspy Wolin, pętla Szczecin – Rieth, Trzebież dla każdego, pętla koło Anklam czy różne warianty rowerowych tripów na festiwal Pol’and’Rock.

            Wśród przydatnych funkcji warto wyróżnić możliwość selekcji miejsc turystycznych przydatnych rowerzystom oraz funkcję audioprzewodnika, dzięki któremu możemy poszerzyć wiedzę o odwiedzanych lokalizacjach.

Dla najbardziej aktywnych przygotowano zakładkę z grami terenowymi, które w szczególny sposób urozmaicają podróżowanie na dwóch kółkach.

Aplikacja dostępna jest w sklepach GooglePlay oraz AppStore, do wyboru w czterech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, ukraińskiej i niemieckiej).

@Pomorze Zachodnie

@Pomorze Zachodnie News

#PomorzeZachodnie

#RowerowePomorzeZachodnie